627-47W1624-2TD
Mfr.Part #
627-47W1624-2TD
Description
CONN D-SUB PLUG 47POS VERT SLDR
Flange Feature :
Board Side (M3)
Contact Material :
COPPER ALLOY
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Voltage Rating :
125V
Current Rating :
20 A
Features :
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Current Rating (Amps) :
5A, 20A
Number of Positions :
47 (46 + 1 Power)
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
627-47W1624-2TD
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-47W1624-2TD from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Through Hole, 627-47W1624-2TD pinout, 627-47W1624-2TD datasheet PDF, 627-47W1624-2TD amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-47W1624-2TD ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-47W1624-2TD
627-47W1624-2TD Overview
627-47W1624-2TD Features
627-C series
627-47W1624-2TD Applications
There are a lot of EDAC
627-47W1624-2TD D-Sub Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP