627-47W1624-2ND
Mfr.Part #
627-47W1624-2ND
Description
CONN D-SUB PLUG 47POS VERT SLDR
Current Rating (Amps) :
5A, 20A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Flange Feature :
Board Side (M3)
Mounting Type :
Through Hole
Features :
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Contact Material :
COPPER ALLOY
Voltage Rating :
125V
Number of Positions :
47 (46 + 1 Power)
Current Rating :
20 A
Wire Gauge :
Datasheets
627-47W1624-2ND
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-47W1624-2ND from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Through Hole, 627-47W1624-2ND pinout, 627-47W1624-2ND datasheet PDF, 627-47W1624-2ND amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-47W1624-2ND ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-47W1624-2ND
627-47W1624-2ND Overview
627-47W1624-2ND Features
627-C series
627-47W1624-2ND Applications
There are a lot of EDAC
627-47W1624-2ND D-Sub Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP