627-47W1622-7N1
Mfr.Part #
627-47W1622-7N1
Description
CONN D-SUB PLUG 47POS SLDR CUP
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Number of Positions :
47 (46 + 1 Coax)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
Contact Material :
COPPER ALLOY
Voltage Rating :
125V
Contact Type :
Coax and Signal
Datasheets
627-47W1622-7N1
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-47W1622-7N1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-47W1622-7N1 pinout, 627-47W1622-7N1 datasheet PDF, 627-47W1622-7N1 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-47W1622-7N1 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-47W1622-7N1
627-47W1622-7N1 Overview
627-47W1622-7N1 Features
627-C series
627-47W1622-7N1 Applications
There are a lot of EDAC
627-47W1622-7N1 D-Sub Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP