627-47W1622-2TA
Mfr.Part #
627-47W1622-2TA
Description
CONN D-SUB PLUG 47POS SLDR CUP
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Flange Feature :
Board Side (M3)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage Rating :
125V
Current Rating (Amps) :
5A, 20A
Datasheets
627-47W1622-2TA
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-47W1622-2TA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-47W1622-2TA pinout, 627-47W1622-2TA datasheet PDF, 627-47W1622-2TA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-47W1622-2TA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-47W1622-2TA
Plug, Male Pins Free Hanging (In-Line) 47 (46 + 1 Power) Positions Solder Cup
627-47W1622-2TA Overview
627-47W1622-2TA Features
627-C series
627-47W1622-2TA Applications
There are a lot of EDAC
627-47W1622-2TA Circular Connectors applications.
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP