627-47W1622-2T1
Mfr.Part #
627-47W1622-2T1
Description
CONN D-SUB PLUG 47POS SLDR CUP
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Voltage Rating :
125V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Current Rating (Amps) :
5A, 20A
Datasheets
627-47W1622-2T1
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-47W1622-2T1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Free Hanging (In-Line), 627-47W1622-2T1 pinout, 627-47W1622-2T1 datasheet PDF, 627-47W1622-2T1 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-47W1622-2T1 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-47W1622-2T1
627-47W1622-2T1 Overview
627-47W1622-2T1 Features
627-C series
627-47W1622-2T1 Applications
There are a lot of EDAC
627-47W1622-2T1 D-Sub Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Blowers
  • Control panels
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP