627-47W1622-1NA
Mfr.Part #
627-47W1622-1NA
Description
CONN D-SUB PLUG 47POS SLDR CUP
Contact Material :
COPPER ALLOY
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Contact Type :
Signal and Power
Current Rating (Amps) :
5A, 10A
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Flange Feature :
Board Side (M3)
Voltage Rating :
125V
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Number of Positions :
47 (46 + 1 Power)
Features :
Grounding Indents, Shielded
Datasheets
627-47W1622-1NA
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-47W1622-1NA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Free Hanging (In-Line), 627-47W1622-1NA pinout, 627-47W1622-1NA datasheet PDF, 627-47W1622-1NA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-47W1622-1NA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-47W1622-1NA
627-47W1622-1NA Overview
627-47W1622-1NA Features
627-C series
627-47W1622-1NA Applications
There are a lot of EDAC
627-47W1622-1NA D-Sub Connectors applications.
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP