627-47W1622-1N2
Mfr.Part #
627-47W1622-1N2
Description
CONN D-SUB PLUG 47POS SLDR CUP
Current Rating (Amps) :
5A, 10A
Voltage Rating :
125V
Contact Material :
COPPER ALLOY
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Number of Positions :
47 (46 + 1 Power)
Features :
Grounding Indents, Shielded
Flange Feature :
Board Side (4-40)
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Backset Spacing :
Contact Type :
Signal and Power
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
627-47W1622-1N2
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-47W1622-1N2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-47W1622-1N2 pinout, 627-47W1622-1N2 datasheet PDF, 627-47W1622-1N2 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-47W1622-1N2 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-47W1622-1N2
627-47W1622-1N2 Overview
627-47W1622-1N2 Features
627-C series
627-47W1622-1N2 Applications
There are a lot of EDAC
627-47W1622-1N2 D-Sub Connectors applications.
  • Instrumentation
  • All Electrical Machinery
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP