627-47W1224-7NA
Mfr.Part #
627-47W1224-7NA
Description
CONN D-SUB PLUG 47P PNL MNT SLDR
Active
Contact Plating :
Contact Type :
Coax and Signal
Voltage Rating :
125 V
Mounting Angle :
Vertical
Connector Type :
Plug, Male Pins
Termination Style :
Solder Cup
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shell Plating :
Nickel
Number of Positions :
47 Position
Backset Spacing :
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Insulation Material :
Thermoplastic Polyester
Contact Material :
Copper
Gender :
Male
Features :
Grounding Indents, Shielded
Insulation :
Insulated
Color :
Black
Shell Material :
Steel
Flange Feature :
Board Side (M3)
Number of Rows :
3
Mounting Style :
THREADED INSERT
Termination :
Solder
Ingress Protection :
Contact Arrangement :
47W1
Contact Finish Thickness :
Flash
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
UL94 V-0
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Datasheets
627-47W1224-7NA
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-47W1224-7NA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, 627-47W1224-7NA pinout, 627-47W1224-7NA datasheet PDF, 627-47W1224-7NA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-47W1224-7NA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-47W1224-7NA
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 47 Position-Position Male Coax and Signal Solder 5 (DD, D) - 47W1 Panel Mount, Through Hole Copper Gold Steel, Nickel Plated
627-47W1224-7NA Overview
627-47W1224-7NA Features
627-C series
627-47W1224-7NA Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-47W1224-7NA D-Sub Connectors applications.
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP