627-47W1224-3ND
Mfr.Part #
627-47W1224-3ND
Description
CONN D-SUB PLUG 47POS VERT SLDR
Current Rating :
30 A
Current Rating (Amps) :
5A, 30A
Number of Positions :
47 Position
Mounting Style :
THREADED INSERT
Shell Plating :
Nickel
Mounting Type :
Through Hole
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
Voltage Rating :
125 V
Flange Feature :
Board Side (M3)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
627-47W1224-3ND
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-47W1224-3ND from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-47W1224-3ND pinout, 627-47W1224-3ND datasheet PDF, 627-47W1224-3ND amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-47W1224-3ND ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 47 Position-Position Male Signal and Power Solder 5 (DD, D) - 47W1 Through Hole Copper Gold Steel, Nickel Plated
627-47W1224-3ND Overview
627-47W1224-3ND Features
627-C series
627-47W1224-3ND Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-47W1224-3ND D-Sub Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP