627-47W1222-7N2
Mfr.Part #
627-47W1222-7N2
Description
CONN D-SUB PLUG 47POS SLDR CUP
Contact Type :
Coax and Signal
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Flange Feature :
Board Side (4-40)
Contact Material :
COPPER ALLOY
Number of Positions :
47 (46 + 1 Coax)
Voltage Rating :
125V
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
Datasheets
627-47W1222-7N2
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-47W1222-7N2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Free Hanging (In-Line), 627-47W1222-7N2 pinout, 627-47W1222-7N2 datasheet PDF, 627-47W1222-7N2 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-47W1222-7N2 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-47W1222-7N2 Overview
627-47W1222-7N2 Features
627-C series
627-47W1222-7N2 Applications
There are a lot of EDAC
627-47W1222-7N2 D-Sub Connectors applications.
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP