627-43W2622-4NA
Mfr.Part #
627-43W2622-4NA
Description
CONN D-SUB PLUG 43POS SLDR CUP
Current Rating :
40 A
Termination Style :
Solder Tail
Mounting Style :
THREADED INSERT
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Number of Positions :
43 (41 + 2 Power)
Contact Material :
COPPER ALLOY
Voltage Rating :
125V
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
Flange Feature :
Board Side (M3)
Current Rating (Amps) :
5A, 40A
Datasheets
627-43W2622-4NA
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-43W2622-4NA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Free Hanging (In-Line), 627-43W2622-4NA pinout, 627-43W2622-4NA datasheet PDF, 627-43W2622-4NA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-43W2622-4NA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-43W2622-4NA Overview
627-43W2622-4NA Features
627-C series
627-43W2622-4NA Applications
There are a lot of EDAC
627-43W2622-4NA D-Sub Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP