627-43W2622-2NA
Mfr.Part #
627-43W2622-2NA
Description
CONN D-SUB PLUG 43POS SLDR CUP
Termination Style :
Solder Tail
Mounting Style :
THREADED INSERT
Flange Feature :
Board Side (M3)
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Number of Positions :
43 (41 + 2 Power)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Contact Material :
COPPER ALLOY
Current Rating (Amps) :
5A, 20A
Voltage Rating :
125V
Current Rating :
20 A
Datasheets
627-43W2622-2NA
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-43W2622-2NA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-43W2622-2NA pinout, 627-43W2622-2NA datasheet PDF, 627-43W2622-2NA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-43W2622-2NA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-43W2622-2NA Overview
627-43W2622-2NA Features
627-C series
627-43W2622-2NA Applications
There are a lot of EDAC
627-43W2622-2NA D-Sub Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP