627-43W2224-3T4
Mfr.Part #
627-43W2224-3T4
Shell Plating :
Tin
Features :
Grounding Indents, Shielded
Flange Feature :
Board Side (4-40); Mating Side (4-40)
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Number of Positions :
43 Position
Current Rating (Amps) :
5A, 30A
Voltage Rating :
125 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current Rating :
30 A
Mounting Style :
Threaded Standoff
Datasheets
627-43W2224-3T4
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-43W2224-3T4 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-43W2224-3T4 pinout, 627-43W2224-3T4 datasheet PDF, 627-43W2224-3T4 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-43W2224-3T4 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 43 Position-Position Male Signal and Power Solder 5 (DD, D) - 43W2 Panel Mount, Through Hole Copper Gold Steel, Tin Plated
627-43W2224-3T4 Overview
627-43W2224-3T4 Features
627-C series
627-43W2224-3T4 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-43W2224-3T4 D-Sub Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP