627-43W2222-3TA
Mfr.Part #
627-43W2222-3TA
Description
CONN D-SUB PLUG 43POS SLDR CUP
Number of Positions :
43 (41 + 2 Power)
Current Rating (Amps) :
5A, 30A
Voltage Rating :
125V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Mounting Style :
THREADED INSERT
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Current Rating :
30 A
Flange Feature :
Board Side (M3)
Contact Material :
COPPER ALLOY
Datasheets
627-43W2222-3TA
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-43W2222-3TA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-43W2222-3TA pinout, 627-43W2222-3TA datasheet PDF, 627-43W2222-3TA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-43W2222-3TA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-43W2222-3TA Overview
627-43W2222-3TA Features
627-C series
627-43W2222-3TA Applications
There are a lot of EDAC
627-43W2222-3TA D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP