627-36W4622-2NA
Mfr.Part #
627-36W4622-2NA
Description
CONN D-SUB PLUG 36POS SLDR CUP
Current Rating (Amps) :
5A, 20A
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current Rating :
20 A
Voltage Rating :
125V
Number of Positions :
36 (32 + 4 Power)
Flange Feature :
Board Side (M3)
Contact Material :
COPPER ALLOY
Datasheets
627-36W4622-2NA
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-36W4622-2NA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-36W4622-2NA pinout, 627-36W4622-2NA datasheet PDF, 627-36W4622-2NA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-36W4622-2NA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-36W4622-2NA Overview
627-36W4622-2NA Features
627-C series
627-36W4622-2NA Applications
There are a lot of EDAC
627-36W4622-2NA D-Sub Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP