627-36W4224-7NB
Mfr.Part #
627-36W4224-7NB
Description
CONN D-SUB PLUG 36P PNL MNT SLDR
Shell Plating :
Nickel
Voltage Rating :
125 V
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
Contact Form :
Flange Feature :
Board Side (M3)
Features :
Grounding Indents, Shielded
Number of Positions :
36 Position
Mounting Style :
THREADED INSERT
Datasheets
627-36W4224-7NB
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-36W4224-7NB from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-36W4224-7NB pinout, 627-36W4224-7NB datasheet PDF, 627-36W4224-7NB amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-36W4224-7NB ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 36 Position-Position Male Coax and Signal Solder 5 (DD, D) - 36W4 Panel Mount, Through Hole Copper Gold Steel, Nickel Plated
627-36W4224-7NB Overview
627-36W4224-7NB Features
627-C series
627-36W4224-7NB Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-36W4224-7NB D-Sub Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP