627-36W4224-5NC
Mfr.Part #
627-36W4224-5NC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage Rating :
125 V
Mounting Style :
Threaded Standoff
Shell Plating :
Nickel
Features :
Grounding Indents, Shielded
Number of Positions :
36 Position
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
Flange Feature :
Board Side (M3); Mating Side (M3)
Contact Type :
Coax and Signal
Datasheets
627-36W4224-5NC
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-36W4224-5NC from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, 627-36W4224-5NC pinout, 627-36W4224-5NC datasheet PDF, 627-36W4224-5NC amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-36W4224-5NC ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 36 Position-Position Male Coax and Signal Solder 5 (DD, D) - 36W4 Panel Mount, Through Hole Copper Gold Steel, Nickel Plated
627-36W4224-5NC Overview
627-36W4224-5NC Features
627-C series
627-36W4224-5NC Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-36W4224-5NC D-Sub Connectors applications.
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP