627-36W4222-5N2
Mfr.Part #
627-36W4222-5N2
Description
CONN D-SUB PLUG 36POS SLDR CUP
Flange Feature :
Board Side (4-40)
Mounting Style :
THREADED INSERT
Features :
Grounding Indents, Shielded
Shell Plating :
Nickel
Vertical
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Number of Positions :
36 Position
Insulation :
Insulated
Contact Type :
Coax and Signal
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Gold
Insulation Material :
Thermoplastic Polyester
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shell Material :
Steel
Voltage Rating :
125 V
Contact Material :
Copper
Termination Style :
Solder Tail
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
Datasheets
627-36W4222-5N2
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-36W4222-5N2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Free Hanging (In-Line), 627-36W4222-5N2 pinout, 627-36W4222-5N2 datasheet PDF, 627-36W4222-5N2 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-36W4222-5N2 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 36 Position-Position Male Coax and Signal Solder Cup 5 (DD, D) - 36W4 Free Hanging (In-Line) Copper Gold Steel, Nickel Plated
627-36W4222-5N2 Overview
627-36W4222-5N2 Features
627-C series
627-36W4222-5N2 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-36W4222-5N2 D-Sub Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP