627-36W4222-2NA
Mfr.Part #
627-36W4222-2NA
Description
CONN D-SUB PLUG 36POS SLDR CUP
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
Flange Feature :
Board Side (M3)
Voltage Rating :
125V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) :
5A, 20A
Datasheets
627-36W4222-2NA
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-36W4222-2NA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Free Hanging (In-Line), 627-36W4222-2NA pinout, 627-36W4222-2NA datasheet PDF, 627-36W4222-2NA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-36W4222-2NA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Plug, Male Pins Free Hanging (In-Line) 36 (32 + 4 Power) Positions Solder Cup
627-36W4222-2NA Overview
627-36W4222-2NA Features
627-C series
627-36W4222-2NA Applications
There are a lot of EDAC
627-36W4222-2NA Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP