627-27W2624-1TA
Mfr.Part #
627-27W2624-1TA
Description
CONN D-SUB PLUG 27P PNL MNT SLDR
Termination :
Solder
Shell Plating :
Tin
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Voltage Rating :
125 V
Contact Type :
Signal and Power
Current Rating (Amps) :
5A, 10A
Male
Current Rating :
10 A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Number of Positions :
27 Position
Flange Feature :
Board Side (M3)
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Datasheets
627-27W2624-1TA
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-27W2624-1TA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, 627-27W2624-1TA pinout, 627-27W2624-1TA datasheet PDF, 627-27W2624-1TA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-27W2624-1TA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 27 Position-Position Male Signal and Power Solder 4 (DC, C) - 27W2 Panel Mount, Through Hole Copper Gold Steel, Tin Plated
627-27W2624-1TA Overview
627-27W2624-1TA Features
627-C series
627-27W2624-1TA Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-27W2624-1TA D-Sub Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP