627-27W2622-2TA
Mfr.Part #
627-27W2622-2TA
Description
CONN D-SUB PLUG 27POS SLDR CUP
Shell Plating :
Tin
Current Rating (Amps) :
5A, 20A
Voltage Rating :
125 V
Current Rating :
20 A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Number of Positions :
27 Position
Flange Feature :
Board Side (M3)
Datasheets
627-27W2622-2TA
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-27W2622-2TA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Free Hanging (In-Line), 627-27W2622-2TA pinout, 627-27W2622-2TA datasheet PDF, 627-27W2622-2TA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-27W2622-2TA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 27 Position-Position Male Signal and Power Solder Cup 4 (DC, C) - 27W2 Free Hanging (In-Line) Copper Gold Steel, Tin Plated
627-27W2622-2TA Overview
627-27W2622-2TA Features
627-C series
627-27W2622-2TA Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-27W2622-2TA D-Sub Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP