627-27W2224-7T5
Mfr.Part #
627-27W2224-7T5
Description
CONN D-SUB PLUG 27POS VERT SLDR
Voltage Rating :
125 V
Number of Positions :
27 Position
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Mounting Type :
Through Hole
Flange Feature :
Board Side (4-40)
Features :
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Datasheets
627-27W2224-7T5
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-27W2224-7T5 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Through Hole, 627-27W2224-7T5 pinout, 627-27W2224-7T5 datasheet PDF, 627-27W2224-7T5 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-27W2224-7T5 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 27 Position-Position Male Coax and Signal Solder 4 (DC, C) - 27W2 Through Hole Copper Gold Steel, Tin Plated
627-27W2224-7T5 Overview
627-27W2224-7T5 Features
627-C series
627-27W2224-7T5 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-27W2224-7T5 D-Sub Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP