627-27W2224-5TD
Mfr.Part #
627-27W2224-5TD
Description
CONN D-SUB PLUG 27POS VERT SLDR
Flange Feature :
Board Side (M3)
Number of Positions :
27 Position
Mounting Style :
THREADED INSERT
Features :
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage Rating :
125 V
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
627-27W2224-5TD
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-27W2224-5TD from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Through Hole, 627-27W2224-5TD pinout, 627-27W2224-5TD datasheet PDF, 627-27W2224-5TD amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-27W2224-5TD ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 27 Position-Position Male Coax and Signal Solder 4 (DC, C) - 27W2 Through Hole Copper Gold Steel, Tin Plated
627-27W2224-5TD Overview
627-27W2224-5TD Features
627-C series
627-27W2224-5TD Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-27W2224-5TD D-Sub Connectors applications.
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP