627-27W2224-5NC
Mfr.Part #
627-27W2224-5NC
Mounting Style :
Threaded Standoff
Number of Positions :
27 Position
Flange Feature :
Board Side (M3); Mating Side (M3)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage Rating :
125 V
Datasheets
627-27W2224-5NC
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-27W2224-5NC from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, 627-27W2224-5NC pinout, 627-27W2224-5NC datasheet PDF, 627-27W2224-5NC amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-27W2224-5NC ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 27 Position-Position Male Coax and Signal Solder 4 (DC, C) - 27W2 Panel Mount, Through Hole Copper Gold Steel, Nickel Plated
627-27W2224-5NC Overview
627-27W2224-5NC Features
627-C series
627-27W2224-5NC Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-27W2224-5NC D-Sub Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP