627-27W2224-3TA
Mfr.Part #
627-27W2224-3TA
Description
CONN D-SUB PLUG 27P PNL MNT SLDR
Features :
Grounding Indents, Shielded
Number of Positions :
27 Position
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current Rating :
30 A
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Flange Feature :
Board Side (M3)
Voltage Rating :
125 V
Current Rating (Amps) :
5A, 30A
Datasheets
627-27W2224-3TA
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-27W2224-3TA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, 627-27W2224-3TA pinout, 627-27W2224-3TA datasheet PDF, 627-27W2224-3TA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-27W2224-3TA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 27 Position-Position Male Signal and Power Solder 4 (DC, C) - 27W2 Panel Mount, Through Hole Copper Gold Steel, Tin Plated
627-27W2224-3TA Overview
627-27W2224-3TA Features
627-C series
627-27W2224-3TA Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-27W2224-3TA D-Sub Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP