627-27W2224-2NA
Mfr.Part #
627-27W2224-2NA
Description
CONN D-SUB PLUG 27P PNL MNT SLDR
Voltage Rating :
125 V
Current Rating :
20 A
Current Rating (Amps) :
5A, 20A
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
Grounding Indents, Shielded
Flange Feature :
Board Side (M3)
Number of Positions :
27 Position
Mounting Style :
THREADED INSERT
Datasheets
627-27W2224-2NA
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-27W2224-2NA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-27W2224-2NA pinout, 627-27W2224-2NA datasheet PDF, 627-27W2224-2NA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-27W2224-2NA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 27 Position-Position Male Signal and Power Solder 4 (DC, C) - 27W2 Panel Mount, Through Hole Copper Gold Steel, Nickel Plated
627-27W2224-2NA Overview
627-27W2224-2NA Features
627-C series
627-27W2224-2NA Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-27W2224-2NA D-Sub Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP