627-27W2224-1TB
Mfr.Part #
627-27W2224-1TB
Description
CONN D-SUB PLUG 27P PNL MNT SLDR
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Number of Positions :
27 Position
Flange Feature :
Board Side (M3)
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Mounting Style :
THREADED INSERT
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Current Rating (Amps) :
5A, 10A
Voltage Rating :
125 V
Shell Plating :
Tin
Current Rating :
10 A
Datasheets
627-27W2224-1TB
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-27W2224-1TB from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, 627-27W2224-1TB pinout, 627-27W2224-1TB datasheet PDF, 627-27W2224-1TB amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-27W2224-1TB ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 27 Position-Position Male Signal and Power Solder 4 (DC, C) - 27W2 Panel Mount, Through Hole Copper Gold Steel, Tin Plated
627-27W2224-1TB Overview
627-27W2224-1TB Features
627-C series
627-27W2224-1TB Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-27W2224-1TB D-Sub Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP