627-27W2222-7TA
Mfr.Part #
627-27W2222-7TA
Description
CONN D-SUB PLUG 27POS SLDR CUP
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Color :
Black
Shell Plating :
Tin
Gender :
Male
Contact Material :
Copper
Voltage Rating :
125 V
Flange Feature :
Board Side (M3)
Contact Type :
Coax and Signal
Gold
Contact Plating :
Gold
Wire Gauge :
Mounting Angle :
Vertical
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Dielectric Material :
Polyester Thermoplastic
Mounting Style :
THREADED INSERT
Shell Material :
Steel
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Base Product Number :
627-27W
Insulation :
Insulated
Termination Style :
Solder Tail
Current Rating (Amps) :
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Contact Arrangement :
27W2
Ingress Protection :
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Features :
Grounding Indents, Shielded
Number of Positions :
27 Position
Insulation Material :
Thermoplastic Polyester
Datasheets
627-27W2222-7TA
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-27W2222-7TA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-27W2222-7TA pinout, 627-27W2222-7TA datasheet PDF, 627-27W2222-7TA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-27W2222-7TA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 27 Position-Position Male Coax and Signal Solder Cup 4 (DC, C) - 27W2 Free Hanging (In-Line) Copper Gold Steel, Tin Plated
627-27W2222-7TA Overview
627-27W2222-7TA Features
627-C series
627-27W2222-7TA Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-27W2222-7TA D-Sub Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP