627-27W2222-5NA
Mfr.Part #
627-27W2222-5NA
Description
CONN D-SUB PLUG 27POS SLDR CUP
Contact Form :
Contact Arrangement :
27W2
627-C
Shell Plating :
Nickel
Connector Style :
D-Sub, Combo
Contact Plating :
Gold
Gender :
Male
Mounting Angle :
Vertical
Flange Feature :
Board Side (M3)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
UL94 V-0
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Backset Spacing :
Voltage Rating :
125 V
Insulation :
Insulated
Mounting Style :
THREADED INSERT
Termination Style :
Solder Tail
Base Product Number :
627-27W
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Number of Positions :
27 Position
Dielectric Material :
Polyester Thermoplastic
Insulation Material :
Thermoplastic Polyester
Contact Material :
Copper
Black
Shell Material :
Steel
Datasheets
627-27W2222-5NA
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-27W2222-5NA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Free Hanging (In-Line), 627-27W2222-5NA pinout, 627-27W2222-5NA datasheet PDF, 627-27W2222-5NA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-27W2222-5NA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 27 Position-Position Male Coax and Signal Solder Cup 4 (DC, C) - 27W2 Free Hanging (In-Line) Copper Gold Steel, Nickel Plated
627-27W2222-5NA Overview
627-27W2222-5NA Features
627-C series
627-27W2222-5NA Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-27W2222-5NA D-Sub Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Data Technology
  • Blowers
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP