627-27W2222-4T1
Mfr.Part #
627-27W2222-4T1
Description
CONN D-SUB PLUG 27POS SLDR CUP
Number of Positions :
27 (25 + 2 Power)
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Contact Material :
COPPER ALLOY
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) :
5A, 40A
Voltage Rating :
125V
Contact Type :
Signal and Power
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Datasheets
627-27W2222-4T1
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-27W2222-4T1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Free Hanging (In-Line), 627-27W2222-4T1 pinout, 627-27W2222-4T1 datasheet PDF, 627-27W2222-4T1 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-27W2222-4T1 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-27W2222-4T1 Overview
627-27W2222-4T1 Features
627-C series
627-27W2222-4T1 Applications
There are a lot of EDAC
627-27W2222-4T1 D-Sub Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP