627-27W2222-4N1
Mfr.Part #
627-27W2222-4N1
Description
CONN D-SUB PLUG 27POS SLDR CUP
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
Voltage Rating :
125V
Current Rating (Amps) :
5A, 40A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
627-27W2222-4N1
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-27W2222-4N1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-27W2222-4N1 pinout, 627-27W2222-4N1 datasheet PDF, 627-27W2222-4N1 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-27W2222-4N1 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Plug, Male Pins Free Hanging (In-Line) 27 (25 + 2 Power) Positions Solder Cup
627-27W2222-4N1 Overview
627-27W2222-4N1 Features
627-C series
627-27W2222-4N1 Applications
There are a lot of EDAC
627-27W2222-4N1 Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP