627-25W3624-3ND
Mfr.Part #
627-25W3624-3ND
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT SLDR
Voltage Rating :
125 V
Flange Feature :
Board Side (M3)
Number of Positions :
25 Position
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Current Rating (Amps) :
5A, 30A
Current Rating :
30 A
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
627-25W3624-3ND
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-25W3624-3ND from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Through Hole, 627-25W3624-3ND pinout, 627-25W3624-3ND datasheet PDF, 627-25W3624-3ND amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-25W3624-3ND ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 25 Position-Position Male Signal and Power Solder 4 (DC, C) - 25W3 Through Hole Copper Gold Steel, Nickel Plated
627-25W3624-3ND Overview
627-25W3624-3ND Features
627-C series
627-25W3624-3ND Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-25W3624-3ND D-Sub Connectors applications.
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP