627-25W3624-3N2
Mfr.Part #
627-25W3624-3N2
Contact Material :
COPPER ALLOY
Number of Positions :
25 (22 + 3 Power)
Current Rating (Amps) :
5A, 30A
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
Flange Feature :
Board Side (4-40)
Features :
Grounding Indents, Shielded
Voltage Rating :
125V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
627-25W3624-3N2
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-25W3624-3N2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-25W3624-3N2 pinout, 627-25W3624-3N2 datasheet PDF, 627-25W3624-3N2 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-25W3624-3N2 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-25W3624-3N2 Overview
627-25W3624-3N2 Features
627-C series
627-25W3624-3N2 Applications
There are a lot of EDAC
627-25W3624-3N2 D-Sub Connectors applications.
  • Military Technology
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP