627-25W3624-1TE
Mfr.Part #
627-25W3624-1TE
Description
CONN D-SUB PLUG 25P PNL MNT SLDR
Shell Plating :
Tin
Flange Feature :
Mating Side (M3)
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Number of Positions :
25 Position
Mounting Style :
Threaded Standoff
Voltage Rating :
125 V
Current Rating (Amps) :
5A, 10A
Current Rating :
10 A
Datasheets
627-25W3624-1TE
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-25W3624-1TE from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-25W3624-1TE pinout, 627-25W3624-1TE datasheet PDF, 627-25W3624-1TE amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-25W3624-1TE ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 25 Position-Position Male Signal and Power Solder 4 (DC, C) - 25W3 Panel Mount, Through Hole Copper Gold Steel, Tin Plated
627-25W3624-1TE Overview
627-25W3624-1TE Features
627-C series
627-25W3624-1TE Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-25W3624-1TE D-Sub Connectors applications.
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP