627-25W3224-7TE
Mfr.Part #
627-25W3224-7TE
Description
CONN D-SUB PLUG 25P PNL MNT SLDR
Shell Plating :
Tin
Contact Type :
Coax and Signal
Number of Positions :
25 Position
Flange Feature :
Mating Side (M3)
Contact Finish Thickness :
Flash
Termination :
Solder
Features :
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Mounting Style :
Threaded Standoff
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Voltage Rating :
125 V
Datasheets
627-25W3224-7TE
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-25W3224-7TE from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, 627-25W3224-7TE pinout, 627-25W3224-7TE datasheet PDF, 627-25W3224-7TE amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-25W3224-7TE ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 25 Position-Position Male Coax and Signal Solder 4 (DC, C) - 25W3 Panel Mount, Through Hole Copper Gold Steel, Tin Plated
627-25W3224-7TE Overview
627-25W3224-7TE Features
627-C series
627-25W3224-7TE Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-25W3224-7TE D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP