627-25W3224-5T5
Mfr.Part #
627-25W3224-5T5
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT SLDR
Shell Plating :
Tin
Mounting Style :
THREADED INSERT
Contact Form :
Number of Positions :
25 Position
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage Rating :
125 V
Features :
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Mounting Type :
Through Hole
Flange Feature :
Board Side (4-40)
Datasheets
627-25W3224-5T5
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-25W3224-5T5 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Through Hole, 627-25W3224-5T5 pinout, 627-25W3224-5T5 datasheet PDF, 627-25W3224-5T5 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-25W3224-5T5 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 25 Position-Position Male Coax and Signal Solder 4 (DC, C) - 25W3 Through Hole Copper Gold Steel, Tin Plated
627-25W3224-5T5 Overview
627-25W3224-5T5 Features
627-C series
627-25W3224-5T5 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-25W3224-5T5 D-Sub Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP