627-25W3224-4N6
Mfr.Part #
627-25W3224-4N6
Description
CONN D-SUB PLUG 25P PNL MNT SLDR
Mounting Style :
Threaded Standoff
Current Rating (Amps) :
5A, 40A
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Flange Feature :
Mating Side (4-40)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Number of Positions :
25 Position
Voltage Rating :
125 V
Current Rating :
40 A
Datasheets
627-25W3224-4N6
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-25W3224-4N6 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-25W3224-4N6 pinout, 627-25W3224-4N6 datasheet PDF, 627-25W3224-4N6 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-25W3224-4N6 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 25 Position-Position Male Signal and Power Solder 4 (DC, C) - 25W3 Panel Mount, Through Hole Copper Gold Steel, Nickel Plated
627-25W3224-4N6 Overview
627-25W3224-4N6 Features
627-C series
627-25W3224-4N6 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-25W3224-4N6 D-Sub Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP