627-25W3224-3NE
Mfr.Part #
627-25W3224-3NE
Description
CONN D-SUB PLUG 25P PNL MNT SLDR
Voltage Rating :
125 V
Current Rating (Amps) :
5A, 30A
Current Rating :
30 A
Number of Positions :
25 Position
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Features :
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Flange Feature :
Mating Side (M3)
Contact Form :
Shell Plating :
Nickel
Mounting Style :
Threaded Standoff
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
627-25W3224-3NE
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-25W3224-3NE from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-25W3224-3NE pinout, 627-25W3224-3NE datasheet PDF, 627-25W3224-3NE amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-25W3224-3NE ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 25 Position-Position Male Signal and Power Solder 4 (DC, C) - 25W3 Panel Mount, Through Hole Copper Gold Steel, Nickel Plated
627-25W3224-3NE Overview
627-25W3224-3NE Features
627-C series
627-25W3224-3NE Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-25W3224-3NE D-Sub Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP