627-25W3224-1T4
Mfr.Part #
627-25W3224-1T4
Current Rating (Amps) :
5A, 10A
Number of Positions :
25 Position
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Flange Feature :
Board Side (4-40); Mating Side (4-40)
Voltage Rating :
125 V
Mounting Style :
Threaded Standoff
Current Rating :
10 A
Datasheets
627-25W3224-1T4
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-25W3224-1T4 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, 627-25W3224-1T4 pinout, 627-25W3224-1T4 datasheet PDF, 627-25W3224-1T4 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-25W3224-1T4 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 25 Position-Position Male Signal and Power Solder 4 (DC, C) - 25W3 Panel Mount, Through Hole Copper Gold Steel, Tin Plated
627-25W3224-1T4 Overview
627-25W3224-1T4 Features
627-C series
627-25W3224-1T4 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-25W3224-1T4 D-Sub Connectors applications.
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP