627-25W3224-1NA
Mfr.Part #
627-25W3224-1NA
Description
CONN D-SUB PLUG 25P PNL MNT SLDR
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage Rating :
125 V
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Features :
Grounding Indents, Shielded
Number of Positions :
25 Position
Flange Feature :
Board Side (M3)
Current Rating :
10 A
Current Rating (Amps) :
5A, 10A
Mounting Style :
THREADED INSERT
Datasheets
627-25W3224-1NA
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-25W3224-1NA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, 627-25W3224-1NA pinout, 627-25W3224-1NA datasheet PDF, 627-25W3224-1NA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-25W3224-1NA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 25 Position-Position Male Signal and Power Solder 4 (DC, C) - 25W3 Panel Mount, Through Hole Copper Gold Steel, Nickel Plated
627-25W3224-1NA Overview
627-25W3224-1NA Features
627-C series
627-25W3224-1NA Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-25W3224-1NA D-Sub Connectors applications.
  • Datacom
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP