627-25W3222-4NA
Mfr.Part #
627-25W3222-4NA
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP
Flange Feature :
Board Side (M3)
Wire Gauge :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage Rating :
125 V
Current Rating (Amps) :
5A, 40A
Mounting Style :
THREADED INSERT
Shell Plating :
Nickel
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
Current Rating :
40 A
Number of Positions :
25 Position
Datasheets
627-25W3222-4NA
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-25W3222-4NA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Free Hanging (In-Line), 627-25W3222-4NA pinout, 627-25W3222-4NA datasheet PDF, 627-25W3222-4NA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-25W3222-4NA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 25 Position-Position Male Signal and Power Solder Cup 4 (DC, C) - 25W3 Free Hanging (In-Line) Copper Gold Steel, Nickel Plated
627-25W3222-4NA Overview
627-25W3222-4NA Features
627-C series
627-25W3222-4NA Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-25W3222-4NA D-Sub Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP