627-24W7624-7NA
Mfr.Part #
627-24W7624-7NA
Description
CONN D-SUB PLUG 24P PNL MNT SLDR
Features :
Grounding Indents, Shielded
Shell Plating :
Nickel
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Voltage Rating :
125 V
Number of Positions :
24 Position
Flange Feature :
Board Side (M3)
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
Contact Type :
Coax and Signal
Datasheets
627-24W7624-7NA
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-24W7624-7NA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, 627-24W7624-7NA pinout, 627-24W7624-7NA datasheet PDF, 627-24W7624-7NA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-24W7624-7NA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 24 Position-Position Male Coax and Signal Solder 5 (DD, D) - 24W7 Panel Mount, Through Hole Copper Gold Steel, Nickel Plated
627-24W7624-7NA Overview
627-24W7624-7NA Features
627-C series
627-24W7624-7NA Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-24W7624-7NA D-Sub Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP