627-24W7622-3T1
Mfr.Part #
627-24W7622-3T1
Description
CONN D-SUB PLUG 24POS SLDR CUP
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Voltage Rating :
125V
Backset Spacing :
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Contact Material :
COPPER ALLOY
Number of Positions :
24 (17 + 7 Power)
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Ingress Protection :
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Contact Type :
Signal and Power
Current Rating (Amps) :
5A, 30A
Datasheets
627-24W7622-3T1
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-24W7622-3T1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-24W7622-3T1 pinout, 627-24W7622-3T1 datasheet PDF, 627-24W7622-3T1 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-24W7622-3T1 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-24W7622-3T1 Overview
627-24W7622-3T1 Features
627-C series
627-24W7622-3T1 Applications
There are a lot of EDAC
627-24W7622-3T1 D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP