627-24W7224-5T2
Mfr.Part #
627-24W7224-5T2
Description
CONN D-SUB PLUG 24P PNL MNT SLDR
D-Sub Connector Assemblies
Mounting Angle :
Vertical
Color :
Black
Shell Plating :
Tin
UL94 V-0
Termination Style :
Solder Cup
Mounting Style :
THREADED INSERT
D-Sub, Combo
Contact Arrangement :
24W7
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Gender :
Male
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Contact Form :
Number of Positions :
24 Position
Product Status :
Active
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Contact Material :
Copper
2
Contact Plating :
Gold
Contact Type :
Coax and Signal
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Insulation Material :
Thermoplastic Polyester
Flange Feature :
Board Side (4-40)
Contact Finish Thickness :
Flash
Voltage Rating :
125 V
Termination :
Solder
Backset Spacing :
Ingress Protection :
Shell Material :
Steel
Insulation :
Insulated
Datasheets
627-24W7224-5T2
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-24W7224-5T2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, 627-24W7224-5T2 pinout, 627-24W7224-5T2 datasheet PDF, 627-24W7224-5T2 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-24W7224-5T2 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 24 Position-Position Male Coax and Signal Solder 5 (DD, D) - 24W7 Panel Mount, Through Hole Copper Gold Steel, Tin Plated
627-24W7224-5T2 Overview
627-24W7224-5T2 Features
627-C series
627-24W7224-5T2 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-24W7224-5T2 D-Sub Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP