627-24W7224-3TE
Mfr.Part #
627-24W7224-3TE
Description
CONN D-SUB PLUG 24P PNL MNT SLDR
Voltage Rating :
125 V
Features :
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Current Rating (Amps) :
5A, 30A
Flange Feature :
Mating Side (M3)
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Current Rating :
30 A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Mounting Style :
Threaded Standoff
Number of Positions :
24 Position
Datasheets
627-24W7224-3TE
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-24W7224-3TE from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-24W7224-3TE pinout, 627-24W7224-3TE datasheet PDF, 627-24W7224-3TE amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-24W7224-3TE ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 24 Position-Position Male Signal and Power Solder 5 (DD, D) - 24W7 Panel Mount, Through Hole Copper Gold Steel, Tin Plated
627-24W7224-3TE Overview
627-24W7224-3TE Features
627-C series
627-24W7224-3TE Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-24W7224-3TE D-Sub Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP