627-24W7224-2TD
Mfr.Part #
627-24W7224-2TD
Description
CONN D-SUB PLUG 24POS VERT SLDR
Current Rating :
20 A
Mounting Style :
THREADED INSERT
Voltage Rating :
125 V
Features :
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Flange Feature :
Board Side (M3)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
24 Position
Current Rating (Amps) :
5A, 20A
Datasheets
627-24W7224-2TD
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-24W7224-2TD from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Through Hole, 627-24W7224-2TD pinout, 627-24W7224-2TD datasheet PDF, 627-24W7224-2TD amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-24W7224-2TD ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 24 Position-Position Male Signal and Power Solder 5 (DD, D) - 24W7 Through Hole Copper Gold Steel, Tin Plated
627-24W7224-2TD Overview
627-24W7224-2TD Features
627-C series
627-24W7224-2TD Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-24W7224-2TD D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP