627-24W7222-4N2
Mfr.Part #
627-24W7222-4N2
Description
CONN D-SUB PLUG 24POS SLDR CUP
Voltage Rating :
125 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Number of Positions :
24 Position
Current Rating :
40 A
Current Rating (Amps) :
5A, 40A
Contact Form :
Termination Style :
Solder Tail
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
Shell Plating :
Nickel
Datasheets
627-24W7222-4N2
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-24W7222-4N2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Free Hanging (In-Line), 627-24W7222-4N2 pinout, 627-24W7222-4N2 datasheet PDF, 627-24W7222-4N2 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-24W7222-4N2 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 24 Position-Position Male Signal and Power Solder Cup 5 (DD, D) - 24W7 Free Hanging (In-Line) Copper Gold Steel, Nickel Plated
627-24W7222-4N2 Overview
627-24W7222-4N2 Features
627-C series
627-24W7222-4N2 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-24W7222-4N2 D-Sub Connectors applications.
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP