627-21W4624-4T5
Mfr.Part #
627-21W4624-4T5
Description
CONN D-SUB PLUG 21POS VERT SLDR
Mounting Type :
Through Hole
Features :
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Number of Positions :
21 Position
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) :
5A, 40A
Current Rating :
40 A
Voltage Rating :
125 V
Termination :
Solder
Datasheets
627-21W4624-4T5
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-21W4624-4T5 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-21W4624-4T5 pinout, 627-21W4624-4T5 datasheet PDF, 627-21W4624-4T5 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-21W4624-4T5 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 21 Position-Position Male Signal and Power Solder 4 (DC, C) - 21WA4 Through Hole Copper Gold Steel, Tin Plated
627-21W4624-4T5 Overview
627-21W4624-4T5 Features
627-C series
627-21W4624-4T5 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-21W4624-4T5 D-Sub Connectors applications.
  • Medical technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP