627-21W4622-2T2
Mfr.Part #
627-21W4622-2T2
Description
CONN D-SUB PLUG 21POS SLDR CUP
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Current Rating :
20 A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) :
5A, 20A
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Termination Style :
Solder Tail
Number of Positions :
21 Position
Shell Plating :
Tin
Voltage Rating :
125 V
Datasheets
627-21W4622-2T2
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-21W4622-2T2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Free Hanging (In-Line), 627-21W4622-2T2 pinout, 627-21W4622-2T2 datasheet PDF, 627-21W4622-2T2 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-21W4622-2T2 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 21 Position-Position Male Signal and Power Solder Cup 4 (DC, C) - 21WA4 Free Hanging (In-Line) Copper Gold Steel, Tin Plated
627-21W4622-2T2 Overview
627-21W4622-2T2 Features
627-C series
627-21W4622-2T2 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-21W4622-2T2 D-Sub Connectors applications.
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP