627-21W4224-4T6
Mfr.Part #
627-21W4224-4T6
Description
CONN D-SUB PLUG 21P PNL MNT SLDR
Features :
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Shell Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) :
5A, 40A
Number of Positions :
21 Position
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Mounting Style :
Threaded Standoff
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Current Rating :
40 A
Voltage Rating :
125 V
Flange Feature :
Mating Side (4-40)
Datasheets
627-21W4224-4T6
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-21W4224-4T6 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, 627-21W4224-4T6 pinout, 627-21W4224-4T6 datasheet PDF, 627-21W4224-4T6 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-21W4224-4T6 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 21 Position-Position Male Signal and Power Solder 4 (DC, C) - 21WA4 Panel Mount, Through Hole Copper Gold Steel, Tin Plated
627-21W4224-4T6 Overview
627-21W4224-4T6 Features
627-C series
627-21W4224-4T6 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-21W4224-4T6 D-Sub Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP